Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Futbal - sezóna 2008/2009 I. trieda

Do Komjatnej zavítalo mužstvo z hornej polovice tabuľky - Likavka. Komjatnej sa v poslednej dobe nedarí a tak chcela pred domácim publikom pretrhnúť smolu a konečne vyhrať. Derby sa začalo opatrne a do vedenia išli hostia. Za stavu 1 : 2 prišli chvíle Damiána Gallu, ktorý dal čistý hatrik a pridal ešte aj štvrtý gól. Hostia päť minút pred koncom znížili na konečných 5 : 4. Zápas sledovalo asi 250 divákov.

Zbabraná trojbodová šanca.

Futbalisti Komjatnej pricestovali na svoj posledný zápas jesene do Podturne, ktorá je v aktuálnej tabuľke na poslednom mieste, v značne oklieštenej zostave. Pre rôzne príčiny chýbalo 7 hráčov základnej zostavy (Cheben, Bajči, Čižmár, Haučo, Láclavík, Kubala Dávid, Kubáň). Domáci futbalisti sa s vervou pustili do svojho súpera a vypracovali si niekoľko sľubných šancí. Komjatná veľmi zaostala za svojím štandardom, no tiež mala vyložené šance, ktoré nepremenila. Rozhodujúci gól padol po štandardnej situácii, keď obrana hostí „zaspala“. Za svoje "chcenie" si domáci tri body zaslúžili. Zápas priemernej úrovne sledovalo asi 100 divákov.

Dôstojná jesenná rozlúčka.

Komjatná po prvýkrát vo svojej futbalovej histórii hostila mestský klub z Liptovského Hrádku. Hralo sa za slnečného počasia v nedeľu 26.10.2008. Hostia majú silné mužstvo, veď doposiaľ v súťaži nestratili ani jediný bod. Hráči aj fanúšikovia Komjatnej si želali, aby prvé body Liptovský Hrádok stratil práve u nás. Hráči Komjatnej si veľmi dobre uvedomovali zodpovednosť za priebeh zápasu a podali vynikajúci výkon no chýbalo nám trochu šťastia. Hostia sa ujali vedenia ešte v prvom polčase po peknej krídelnej akcii a následnej hlavičke z bezprostrednej blízkosti. Asi 300 divákov aj po prehratom zápase ďakovalo potleskom našim chlapcom za predvedený výkon a bojovnosť.

Zmierlivé susedské derby.

V nedeľu 19.10.2008 sa stretli mužstvá, ktoré podľa slov starostu obce Likavka Vladimíra Rošku spolu ešte nehrali. Zápas mal vynikajúcu úroveň aj divácku kulisu (asi 400 divákov) a keď k tomu prirátame slnečné počasie, tak v Likavke bol vlastne taký malý sviatok. Futbalisti Likavky pôsobili zohratejším dojmom no aj Komjatná podala veľmi dobrý výkon, keď sa šance striedali na oboch stranách. Hostia vyhrali prvý polčas gólom z rohového kopu, keď loptu tečoval najprv Damian Gallo a potom domáci hráč. Po prestávke Likavka hneď na začiatku vyrovnala. Tesne pred koncom zápasu mali domáci ešte vyloženú šancu no trestuhodne ju zahodili.

bez názvu

Prvá prehra Komjatnej na domácom ihrisku.

Komjatná privítala na svojom ihrisku súpera z Beňadikovej. Za slnečného počasia súper predviedol disciplinovaný výkon, z ktorým sa domáci nevedeli vyrovnať počas celého stretnutia. Navyše sa tesne pred prestávkou zranil Norbert Cheben a tým ešte viac utrpela záložná formácia. Góly padli po fatálnych chybách obrany. Snahu našim chlapcom uprieť nemožno, no v nedeľu jednoducho nemali svoj deň a tak krst nových dresov nevyšiel podľa predstáv fanúšikov Komjatnej.

Výborný druhý polčas Komjatnej.

Prvý slnečný októbrový deň bola nedeľa a futbalovo slnečná bola aj pre futbalovú verejnosť Komjatnej. Hostia hrali prvých 20 minút výborne, no nepremenili žiadne príležitosti. Naopak domáci vyťažili v prvom polčase z minima maximum a išli do vedenia, keď väčšinu prvého polčasu ovládali stred poľa. Po prestávke tréner Jaroslav Kubala vystriedal dvoch hráčov a na hre to bolo vidno hneď od prvej minúty, keď Damian Gallo po nezištnej Láclavíkovej prihrávke krásnou strelou do horného rohu bránky vyrovnal. Víťazný gól Komjatnej padol po priamom kope Miroslava Láclavíka, keď vyrazenú strelu dopravil do siete Michal Maťokár. Diváci videli v druhom polčase zaujímavý futbal. Komjatná predviedla bojovný výkon a zaslúžene zvíťazila.

Koncert zahodených šancí.

Futbalisti Komjatnej prečkali počiatočný nápor hostí z Iľanova a po konsolidácii svojich herných schopností zatlačili súpera pred jeho šestnástku. Druhý polčas bol vyslovene v réžii domáceho mužstva, ktorému sa ale strelecky nedarilo i keď malo aj vyložené šance. Výborný výkon podal brankár hostí, ktorému môžu spoluhráči ďakovať za cenný bod. Podľa ohlasov divákov sa hral zaujímavý futbal.

Nervózne susedské derby.

V susedskom derby zavítala Komjatná do Švošova. Fanúšikovia sa na tento zápas veľmi tešili, veď išlo o zápas prestížneho charakteru. Lepšie začali domáci futbalisti a vypracovali si pekné šance, z ktorých po chybe stopéra hostí jednu využili, keď útočník Švošova preloboval vybiehajúceho brankára. Tak skončil aj prvý polčas. V druhom Komjatná prezentovala chuť skórovať a to sa jej podarilo z pokutového kopu. Na kopačky hráčov Švošova sadla nervozita, ktorej sa nezbavili až do konca zápasu. Komjatná strelila víťazný gól asi 10 minút pred koncom zápasu po rohovom kope. Čiernou škvrnou zápasu bol malátny výkon rozhodcu, ktorý pristupoval benevolentne ku správaniu hráčov a netrestal nešportové správanie, čím prispieval k ešte väčšej nervozite. Tak isto správanie domácich fanúšikov malo na míle ďaleko od slušného povzbudzovania. Záverom treba objektívne poznamenať, že remíza by bola spravodlivá, veď domáci nastrelili dve žrde. Asi 300 divákov videlo zaujímavý futbal.

Góly za Komjatnú: Miroslav Láclavík (11m), Vladimír Bajči.

Šťastný koniec pre domácich.
V nedeľu 14.9.2008 hostila Komjatná Liptovskú Lúžnu. V chladnom počasí podali futbalisti Komjatnej vcelku dobrý výkon, no v koncovke boli nepresní. Asi 200 divákov videlo napínavý futbal až do konca, keď po veľkej snahe sa podarilo domácim vsietiť gól v nastavenom čase po odrazenej lopte od hráča Lipt. Lúžnej. Pochváliť treba celé mužstvo Komjatnej za enormnú snahu po víťazstve a brankára hostí, ktorý "kraľoval" vo svojej šestnástke.

Prvá prehra Komjatnej.

Futbalisti Komjatnej v značne oklieštenej zostave (chýbali Bajči, Haučo, Gallo, Kubáň a Blana) nepodali v Pribyline adekvátny výkon, na aký sú fanúšikovia zvyknutí a utrpeli prvú prehru v súťaži na súperovom ihrisku.V prvom polčase domáci futbalisti po celý čas tlačili Komjatnú a mali aj vyložené šance, no pani šťastena stála na strane hostí. Po prestávke a „vyčistení žalúdkov“ zo strany trénera sa Komjatná zlepšila a podala lepší výkon, no na rozbehnutého súpera to nestačilo a ten po chybe obrany vsietil jediný gól zápasu v 65 minúte. Futbalisti ďakujú svojim fanúšikom za podporu, veď za máloktorým mužstvom vycestuje na zápas vonku toľko fanúšikov ako z Komjatnej.

Prvá strata bodov Komjatnej.

Futbalová verejnosť v Komjatnej sa tešila v nedeľu 31.8.2008 na hostí z Demänovej, veď v II. triede vo vzájomných súbojoch vyhrala obidva zápasy Demänová (2:3, 0:5). Zápas sa začal z ostra a hostia nedarovali domácim ani kúsok ihriska zadarmo. Prvých 20 minút zatlačili hostia Komjatnú do defenzívy no potom hrali domáci svoju hru založenú zo zabezpečenej obrany. Prvý gól na 1:0 padol po rohovom kope, keď  Láclavík hlavou posunul Tomášovi Bernolákovi, ktorý tiež hlavou zasunul do brány. Asi o desať minút bolo vyrovnané, po nešťastne tečovanej strele. Po obrátke videlo asi 300 divákov tiež pekný futbal, keď do vedenia išli najprv domáci a hostia asi 15 min. pred koncom vyrovnali z rýchleho protiútoku. Futbal, ktorý sa hral v nedeľu Komjatnej si zaslúži visačku najvyššej kvality. Výsledok je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivý. Góly za Komjatnú: Tomáš Bernolák, Michal Maťokár

Šťastná nedeľa pre Komjatnú.

Futbal v Komjatnej hostil hráčov zo Svätého Kríža. Domáci mali z tohto zápasu obavy, veď brankár Štefan Maslo bol na dovolenke a Radoslav Kuriš je zranený. Nakoniec nabral odvahu Zdenko Babic a postavil sa prvýkrát medzi žrde. A že odvážnym šťastie praje sa potvrdilo do bodky. Brankár Komjatnej za svoj chrbát pustil jedinú strelu a tak skončil aj prvý polčas, v ktorom pôsobili futbalisti Komjatnej malátnym dojmom. V druhom polčase prišlo na trávnik „iné“ mužstvo, ktoré zahralo vynikajúci futbal a zaslúžene zvíťazilo. Pochvala patrí hlavne obrancom, ktorí pustili pred svojho brankára minimum lôpt.

Vydreté víťazstvo Komjatnej.

Futbalisti Komjatnej zavítali do krásneho podhorského kraja, do rázovitej obce Smrečany Žiar na svoj druhý duel v I. triede. Zápas sa začal obojstranne vo svižnom tempe a útoky sa striedali na oboch stranách. Prvú šancu mali hostia, keď Miroslav Láclavík prestrelil v sľubnej pozícii. Zo strany Komjatnej to bol do polčasu malátny výkon, aj keď v rýchlych brejkoch ohrozovali bránu domácich. Z takejto akcie padol aj prvý gól, keď sa cez obrancov predral Láclavík a nedal brankárovi žiadnu šancu. V druhom polčase domáci pridali na obrátkach a zatlačili Komjatnú do defenzívy. Gól visel na vlásku, no brankár Štefan Maslo bol proti. Nakoniec to pre Komjatnú dopadlo dobre. V závere zápasu mali naši futbalisti viacero sľubných šancí, no ujala sa len jedna, keď z rýchleho brejku vsietil gól Damian Gallo.

bez názvu

Historicky prvé víťazstvo Komjatnej v I. triede.

Nedeľa 10.8.2008 bola pre futbalovú verejnosť v Komjatnej malým sviatkom. Prvýkrát v dejinách futbalu hrá Komjatná I. triedu a hneď túto skutočnosť oslávila vysokým víťazstvom nad mužstvom z Jamníka 6 : 0 (2 : 0). Asi tristo divákov videlo zo strany domácich vynikajúci výkon, keď si všetci futbalisti plnili svoje úlohy na 100%. Komjatná nastúpila aj s posilami z Valaskej Dubovej (Brnoliak Mário, Čižmár Richard, Cheben Norbert, Havčo Milan a Maslo Štefan).
Góly: Miroslav Láclavík 2 (11 m), Michal Maťokár 2, Dávid Kubala 1, Damian Gallo1.

Komjatná - Jamník 6 : 0 (2 : 0)

Komjatná (chýba Kubáň a Jaroslav Kubala ml.)